sobota, 11 czerwca 2011

Chwila odpoczynku

Większość wolnego czasu spędzam na łonie Natury, w lesie lub eksplorując okolice na rowerze, na którym podczas dni z ładną pogodą spędzam chyba najwięcej czasu. Ostatnie dni mogę z pewnością zaliczyć do udanych gdyż nieco więcej wolnego czasu niż zwykle pozwoliło mi na jeszcze częstsze bytowanie w lesie. Odpocząłem, odkryłem nowe okolice z ciekawymi miejscami, podglądałem zwierzęta. Dało mi to wyciszenie i siłę na dalsze dni oraz pozwoliło na nowo spojrzeć na otaczającą mnie przyrodę.


Bytowanie w lesie jest dla mnie samo w sobie sposobem na odpoczynek i wyciszenie lecz pozwala także na doskonalenie posiadanych już leśnych umiejętności i zdobywanie nowych. Czasami jest to tropienie zwierząt, czasami leśna kuchnia czy też rzeźbienie a czasami zwykły odpoczynek pod pięknym drzewem i słuchanie dźwięków które świadczą o życiu całego lasu.
Dużo radości dał mi pewien moment który wydarzył się w ostatnim czasie. Udało mi się podejść do młodej sarny tak blisko jak jeszcze nigdy mi się nie udało. Dużo zawdzięczam padającemu wtedy deszczowi który zagłuszył moje nieporadne skradanie się i w końcowym momencie podczołganie się w wysokich zaroślach, tak aby być bliżej młodego koziołka. Przez około 10-15 minut udało mi się przebywać około 3 metrów od całkowicie dzikiego zwierzęcia, zwierzęcia u którego w lesie byłem gościem..

 Często zabieram ze sobą hamak który zajmuje mało miejsca i pozwala mi na bardzo wygodny odpoczynek w leśnych ostępach. Ostatnie wypady do lasu pokazały zaletę tego systemu gdyż podczas jednego z nich swój mały obóz rozbiłem w podmokłym lesie. Hamak całkowicie izoluje nas od wilgotnego gruntu i możemy go zawiesić w niemalże każdym terenie. Rozłożenie hamaka nie zajmuje zbyt wiele czasu, a także minimalizuje naszą ingerencję w otoczenie.Dzięki stonowanemu odcieniowi hamaka oraz daszku rozpiętego nad nim możemy stać się niemalże niewidoczni, a po opuszczeniu miejsca noclegu nie zostawimy żadnych śladów bytowania.
Dokładniejszy opis i test posiadanego przeze mnie hamaka postaram się zamieścić w najbliższym czasie. pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz